Notice: Trying to get property of non-object in /home/klitomst/domains/noweogrody.pl/public_html/modules/spextraslider/spextraslider.php on line 1815
Facelia błękitna - poplon 0,5kg

Facelia błękitna - poplon 0,5kg

 • NA6720
 • Nowe
 • Wyślij do znajomego

  Facelia błękitna - poplon 0,5kg

  Facelia błękitna - poplon 0,5kg

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

Kupując teraz ten produkt otrzymasz punktów: 1 . W Twoim koszyku będzie punktów: 1 które można przekształcić w kupon o wartości 0,20 zł .


Dostępność: Ten produkt nie występuje już w magazynie

14,90 zł

Udostępnij to porównanie znajomym:

Facelia błękitna jest rośliną jednoroczną, miododajną. Z 1 ha można pozyskać od ok. 300 do nawet 700 kg miodu. W płodozmianie spełnia rolę fitosanitarną i strukturotwórczą. Jest to roślina szczególnie przydatna do uprawy w poplonach ścierniskowych. Facelia błękitna posiada krótki okres wegetacji wynoszący od 90 do 110 dni, co pozwala w krótkim czasie wyprodukować wysokie plony masy zielonej, nawet do 400dt/ha.

 

Uprawa odmiany w poplonach ścierniskowych korzystnie wpływa na stan fitosanitarny i kulturę gleby, a uprawniane po niej rośliny okopowe, warzywne oraz zbożowe, dają znacznie wyższe plony o lepszej jakości. Posiada dobrze rozwinięty i głęboki system korzeniowy, dzięki czemu ma zdolność pobierania składników pokarmowych z głębszych warstw gleby. Facelia ma małe wymagania glebowe, rośnie prawie na wszystkich gruntach, nawet tych najsłabszych, z wyjątkiem stanowisk, które wykazują skłonności do tworzenia zastoisk wodnych i zaskorupienia się wierzchniej warstwy gleby.

 

Norma wysiewu:

 • 8-10 kg/h (plon główny),
 • 10-15 kg/ha (na poplon)

Podobne produkty