Florovit- Trawa z fe 25kg

 • NM0234
 • Nowe
 • Wyślij do znajomego

  Florovit- Trawa z fe 25kg

  Florovit- Trawa z fe 25kg

  Skład: Nawóz NPK (MgO + SO3) 16,0 – 5,2 – 5,2 (3,0 + 26,0) z żelazem 4%mistrzowski trawnik

  Odbiorca: :

  * Pola wymagane

    lub  Anuluj

Kupując teraz ten produkt otrzymasz punktów: 19 . W Twoim koszyku będzie punktów: 19 które można przekształcić w kupon o wartości 3,80 zł .


Dostępność: 7 Elementy

Skład: Nawóz NPK (MgO + SO3) 16,0 – 5,2 – 5,2 (3,0 + 26,0) z żelazem 4%mistrzowski trawnik

198,00 zł

Udostępnij to porównanie znajomym:

Intensywnie rosnąca trawa, wielokrotnie koszona w ciągu roku, pobiera z gleby duże ilości składników pokarmowych. Dlatego do uzyskania trwałej, zwartej darni i pięknej zieleni traw niezbędne jest ich systematyczne nawożenie od wczesnej wiosny do jesieni. Florovit do trawników z mchem z dużą zawartością żelaza, dostosowany jest do wymagań pokarmowych wszystkich gatunków traw, szczególnie do trawników ozdobnych i reprezentacyjnych.

Zawarte w nawozie składniki mineralne, dobrane w odpowiednich formach i ilościach stymulują wzrost traw, poprawiają ich zdrowotność oraz zapewniają intensywny zielony kolor trawników

Wysoka zawartość azotu w nawozie zwiększa krzewienie się traw, darń staje się zwarta i silna, co przeciwdziała wzrostowi mchu i zachwaszczeniu. Nawóz jest skuteczny, wydajny oraz wygodny w stosowaniu.

 

Regularne stosowanie Florovitu do trawników z  mchem:

·       chroni przed mchem

·       pobudza krzewienie i zwiększa zwartość darni

·       zapewnia soczystą, zieloną barwę trawnika

Sposób stosowania:

Stosować od wiosny do końca sierpnia w odstępach 3 tygodniowych w dawkach 30 g na 1 m2 trawnika. Nawóz należy rozsypać równomiernie na powierzchni trawnika, najlepiej po skoszeniu trawy. Jeżeli w najbliższych godzinach po nawożeniu nie jest spodziewany deszcz, trawnik należy obficie podlać. Nie należy stosować nawozu w czasie silnego nasłonecznienia oraz podczas silnego wiatru. Regularne podlewanie zwiększa efektywność nawożenia. Jedna łyżka stołowa zawiera średnio 15 g nawozu.

 

Termin stosowania:

I

II

III

IV

V

VI

VII

VIII

IX

X

XI

XII

 

Skład nawozu:

NAWÓZ WE Nawóz NPK (MgO + SO3) 16,0 – 5,2 – 5,2 (3,0 + 26,0) z żelazem.

16,0% (N) azot całkowity; 4,7% (N) azot azotanowy; 11,3% (N) azot amonowy; 5,2% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w obojętnym roztworze cytrynianu amonu i wodzie; 3,4% (P2O5) pięciotlenek fosforu rozpuszczalny w wodzie; 5,2% (K2O) tlenek potasu rozpuszczalny w wodzie; 3,0% (MgO) tlenek magnezu całkowity; 26,0% (SO3) trójtlenek siarki całkowity; 4,0% (Fe) żelazo całkowite. 

Podobne produkty